Opublikowano w: Wydarzenia, 22-07-2019

Plon warsztatów linorytu Wakacyjnej Akademii Kultury 2019 przy Centrum Kultury w Siennicy Różanej. Pod kierunkiem instruktora Radosława Kota dzielnie poradzili sobie zarówno sześciolatkowie jak i seniorzy. I nie jest to ostatnie słowo… Jeszcze w te wakacje autorzy i sympatycy Centrum Kultury będą mogli podziwiać je w specjalnym wydawnictwie.

Opublikowano w: Wydarzenia, 21-07-2019

Kapela Ludowa SIENNICA nieustanie koncertuje i bierze udział w przeglądach konkursach i festiwalach. Często zajmuje czołowe miejsca. W sobotę 20 lipca 2019 roku w V Roztoczańskim Festiwalu Kapel Ludowych w Zwierzyńcu zdobyła III nagrodę! Kapela pracuje pod kierownictwem Janusza Pawlichy, a młodzież stanowi większość jej składu. Gratulujemy sukcesów!!! 

  

Z powodu, miejmy nadzieję chwilowej awarii strony CK zapraszamy Państwa na stronę Wakacyjnej Akademii Kultury, gdzie zostały opublikowane wszystkie zdjęcia z finału Wakacyjnej Akademii Kultury….. oto adres: https://waksiennica.pl/blog/

W niedzielę 14 lipca 2019 roku na długo zapisze się w pamięci uczestników – słuchaczy Wakacyjnej Akademii Kultury oraz mieszkańców gminy Siennica Różana i jej przyjaciół. Kapryśna aura nie przeszkodziła dobrym nastrojom i kolorowej zabawie.

Opublikowano w: Wydarzenia, 19-07-2019

Kolejny trzynasty dzień WAK to przygotowywanie dekoracji i wystaw – pokłosia Akademii. Prezentujemy kilka losowo wybranych linorytów wykonanych przez przedstawicieli różnych grup wiekowych. Pozostałe będą ponownie powielane ponieważ cieszą się zainteresowaniem i chęcią pozyskania zarówno przez miłośników kultury jak i samych autorów. Zapowiadamy jednak, że ich urokiem można będzie się jeszcze rozkoszować na „żywo” podczas, już dzisiaj zapowiadanych wystaw w okolicznych placówkach upowszechniania kultury Krasnegostawu i Lublina.

Opublikowano w: Wydarzenia, 19-07-2019

W 10, 11 i 12 dniu Wakacyjnej Akademii Kultury realizowanej przez Centrum Kultury w Siennicy Różanej materializowały się wcześniej przygotowywane zadania w grupie warsztatów reportażu prowadzonych przez red. Ewę Hadrian i Andrzeja Zdunka oraz warsztatów fotograficzno-filmowych prowadzonych przez Piotra Galińskiego. Oto kilka zdjęć pracujących ekip przy nagrywaniu reportaży i wywiadów.

Opublikowano w: Wydarzenia, 18-07-2019

Dziewiąty i dziesiąty dzień Wakacyjnej Akademii Kultury realizowanej przez Centrum Kultury w Siennicy Różanej w grupie teatralno-fotograficznej upłynął na intensywnych próbach do piątkowego finalnego widowiska. Zajęcia w grupie fotograficznej, która w tym czasie pracowała w terenie prowadził Piotr Galiński, natomiast grupa teatralna z pasją oddawała się coraz nowszym pomysłom prowadzącego warsztaty Tadeusza Kicińskiego.

Opublikowano w: Wydarzenia, 18-07-2019

9 lipca 2019 r. i zarazem dziewiąty dzień Wakacyjnej Akademii Kultury realizowanej przez Centrum Kultury w Siennicy Różanej przyniósł dużo wrażeń i ciekawych pomysłów. Oto kilka zdjęć z zajęć podczas warsztatów linorytu i pleneru malarskiego, które prowadzili kolejno: Radosław Kot i Maria Sylwia Kiełbasa.

Opublikowano w: Wydarzenia, 18-07-2019

Drugi tydzień Wakacyjnej Akademii Kultury realizowanej przez Centrum Kultury w Siennicy Różanej trwał w twórczej ekstazie. Pięć grup warsztatowych pracowało na wysokich obrotach. Dla lepszych efektów zgodnie z założeniem, grupy zamieniły się zadaniami.

Opublikowano w: Wydarzenia, 08-07-2019

Wiejska świetlica w Kozieńcu 6 czerwca 2019 r była miejscem niecodziennej uroczystości. Jubileusz setnej rocznicy urodzin obchodziła pani Apolonia Wolska. Znana w środowisku ze społecznych inicjatyw, twórczyni ludowa a przede wszystkim sanitariuszka – żołnierz ruchu oporu z czasów II wojny światowej. Uroczystość poprzedziła msza święta w intencji Jubilatki, w której uczestniczyła przeszło setka krewnych z odległych miejscowości, a nawet z zagranicy. Wójt gminy Siennica Różana Leszek Proskura odczytał list gratulacyjny wystosowany przez premiera Mateusza Morawieckiego. Kolejne życzenia i adresy okolicznościowe złożyli: starosta Andrzej Leńczuk, dyrektor ZUS w Chełmie, delegacja związku kombatantów, dyrektor CK w Siennicy Różanej i inni.