Opublikowano w: Wydarzenia, 17-02-2020

Franciszek Hipolit Piątkowski (1946-2016)

KRONIKARZ CZASU PRZEŁOMU

5 lutego 2020 r. przyjaciele oraz mieszkańcy gminy Siennica Różana uczestniczyli w wieczorze wspomnień poświęconemu znanemu dziennikarzowi, reportażyście, krytykowi teatralnemu i redaktorowi – Franciszkowi Piątkowskiemu (1946-2016). Był autorem wielu działań edukacyjno-artystycznych oraz m.in. twórcą pięciu edycji pamiętnej siennickiej Wakacyjnej Akademii Reportażu. Uroczystość odbyła się w Domu Kultury Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.
W przerwach koncertu kwintetu smyczkowego z udziałem klarnetu pod dyrekcją Andrzeja Mazura, bohatera spotkania wspominali: aktorzy – Alicja Jachiewicz-Schmidt i Stefan Schmidt, prof. Andrzej Dąbrowski, redaktorzy – Tadeusz Fita i Stanisław Jadczak oraz wójt Leszek Proskura. Imprezę prowadzili redaktorzy Ewa Hadrian i Andrzej Zdunek.
Podczas uroczystości były do nabycia książki zawierających zbiory wywiadów i reportaży Franciszka Piątkowskiego, wydane staraniem jego małżonki Jadwigi Piątkowskiej. Zainteresowaniem cieszyły się również wydawnictwa Centrum Kultury w Siennicy Różanej.

Opublikowano w: Wydarzenia, 17-02-2020

ARTYSTYCZNE POKŁOSIE WAK

W Powiatowej Bibliotece Publicznej w Krasnymstawie trwa wystawa prac artystycznych wykonanych podczas Wakacyjnej Akademii Kultury, organizowanej w 2019 roku przez Centrum Kultury w Siennicy Różanej. 

🙂 Same talenty! Warto obejrzeć.

Opublikowano w: Wydarzenia, 02-02-2020

Zwieńczeniem atrakcji była wizyta na placu zabaw w Wiktoria Blue.

Opublikowano w: Wydarzenia, 02-02-2020

W ramach ferii dla dzieci Centrum Kultury w Siennicy Różanej zorganizowało wycieczkę na przedstawienie pt.,,Prastara książnica, skarb i tajemnica” w wykonaniu krakowskiego teatru Maska. Nasze dzieciaki bawiły się nie tylko oglądając spektakl, ale też aktywnie i odważnie włączyły się do przedstawienia na scenie.

Opublikowano w: Wydarzenia, 02-02-2020

Podczas ferii udaliśmy się do Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie. Dowiedzieliśmy się tam od archeologa – kustosza Konrada Grocheckiego, wielu ciekawych rzeczy. W trakcie zwiedzania zapoznał nas z tematem garncarstwa. Następnie cała grupa wzięła udział w warsztatach, podczas których wszyscy lepili miniaturki naczyń z materiałów zakupionych przez Muzeum Regionalne, za co dziękują dzieciaki z Centrum Kultury.

Opublikowano w: Wydarzenia, 23-01-2020

Warsztaty z panią Magdą Sobieszczuk

W czasie ferii zimowych Centrum Kultury w Siennicy Różanej prowadzi artystyczne zajęcia warsztatowe. W dniach 20-22 stycznia dzieci z przejęciem wykonywały kartki dla babć i dziadków. Z wdzięcznością wspominamy zajęcia z panią Magdą Sobieszczuk, która w środę wprowadziła uczestników z arkana scrapbookingu.

Opublikowano w: Wydarzenia, 22-01-2020

Chór Mieszany „ECHO” z Woli Siennickiej pod kierownictwem Janusza Pawlichy oklaskiwany był podczas XXI Przeglądu Zespołów Kolędujących Seniorów w Krasnymstawie, który odbył się 20 stycznia 2020 r. Spotkanie zakończyło się integracyjna zabawą zorganizowaną przez krasnostawskich seniorów. Gratulujemy tego sukcesu!

FERIE W RYTMIE JAZZU

Zespół Tańca Współczesnego NO NAME z Centrum Kultury w Siennicy Różanej nie próżnował podczas tegorocznych ferii zimowych. Tancerki pracowały nad swoimi umiejętnościami tanecznymi na warsztatach w technice tańca jazzowego. Dziewczęta podstawowe kroki i figury jazzowe łączyły w skomplikowane etiudy taneczne. Dziełem wieńczącym naukę będzie nowa choreografia zespołu, którą tancerki będą realizowały na kolejnych cotygodniowych zajęciach ze swoją instruktorką Sabiną Englot. Warsztaty podczas ferii odbyły się w gościnnych murach Filii Młodzieżowego Domu Kultury w Chełmie.

Opublikowano w: Wydarzenia, 20-01-2020

„Zbawienne anioły” – pod takim tytułem odbył się w Centrum Kultury w Siennicy Różanej wernisaż terapeutycznego malarstwa Grażyny Sybirskiej-Wilk ze słowem wstępnym Ryszarda Nagrodzkiego. Spotkanie było jednocześnie wykładem dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Siennicy Różanej. Odświętnego charakteru nadał recital młodej solistki ze Strefy Wokalnej CK – Gabrysi Dubaj. Wydarzenie wywołało duże zainteresowanie i ożywioną dyskusję.

Opublikowano w: Wydarzenia, 08-01-2020

Wójt Gminy Siennica Różana i Dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej oraz pozostałe gminne instytucje zapraszają na SPOTKANIE NOWOROCZNE, które odbędzie się w hali sportowej Zespołu Szkół CKR w Siennicy Różanej 9.01.2020 r.

W NOWOROCZNEJ TRADYCJI

9 stycznia 2020 roku miało miejsce Spotkanie Noworoczne zorganizowane przez Wójta Gminy Siennica Różana Leszka Proskurę wspólnie z Dyrektorem Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej Stanisławem Bukiem. W tym wyjątkowym dniu swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele władz kościelnych, państwowych i samorządowych. W uroczystościach udział wzięli między innymi: Metropolita Lubelski Arcybiskup Stanisław Budzik, prof. Józef Zając (senator RP), Marcin Romanowski (Podsekretarz Stanu Ministerstwa Sprawiedliwości), Zbigniew Wojciechowski (Wicemarszałek Województwa Lubelskiego), Lech Sprawka (Wojewoda Lubelski), Andrzej Leńczuk (Starosta Krasnostawski),  Robert Kościuk (Burmistrz Miasta Krasnystaw), dr Beata Fałda (Prorektor ds. studenckich PWSZ w Chełmie), Arkadiusz Kwieciński (Dyrektor Delegatury KO w Chełmie), Waldemar Czajka (Nadleśniczy Nadleśnictwa Krasnystaw), dr Józef Kobyłecki (ekspert do spraw oświaty rolniczej Departamentu Spraw Społecznych i Oświaty Rolniczej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi), a także dyrektorzy szkół, instytucji i organizacji działających na terenie gminy, przedstawiciele lokalnej społeczności, dzieci, młodzież i rodzice uczniów.

Spotkanie prowadziła pani Katarzyna Czajka – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Synów Pułku w Siennicy Różanej. Uroczystość rozpoczęło widowisko pt.: „Młodzież – Mieszkańcom” w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej i Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej. Następnie Arcybiskup Stanisław Budzik udzielił błogosławieństwa noworocznego wszystkim zgromadzonym. Punktem kulminacyjnym było wręczenie statuetki „Zasłużony dla Gminy Siennica Różana”, to zaszczytne wyróżnienie otrzymał prof. Józef Zając – Senator RP. Spotkanie uwieńczył występ gwiazdy wieczoru Olgi Bończyk, która swoim recitalem wprawiła wszystkich w świąteczny nastrój.

Uroczystość stała się okazją do integracji społeczności lokalnej i dostarczyła wszystkim wielu wzruszeń i niezapomnianych przeżyć.

(patrz fotorelacja – str. Urzędu Gminy w Siennicy Różanej) http://siennica.pl/2020/01/16/spotkanie-noworoczne-2020/