25 marca 2010 r. Gminny Ośrodek Kultury w Siennicy Różanej gościł Stefana Dardę – pisarza pochodzącego z Tomaszowa Lubelskiego. W czasie studiów na UMCS w Lublinie pracował w akademickich klubach turystycznych. Był także muzykiem folkowego zespołu „Orkiestra pod wezwaniem Świętego Mikołaja”” W 2008 r. zadebiutował powieścią „Dom na wyrębach”, która została nominowana do Nagrody Fantomu Polskiego im. Janusza Zajdla oraz do Nagrody Sfinks 2008. Zdobyła również tytuł Najlepszej Książki na Lato w plebiscycie portalu literackiego Granice.

 

WIĘCEJ »

W dniach 12-14 marca 2010 r. Młodzieżowy Zespół „I co z tego” działający w Gminnym Ośrodku Kultury w Siennicy Różanej uczestniczył w XII Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Super mikrofon Radia Jard” w Białymstoku. Śpiewające trio w składzie: Dorota Kowalczyk, Paulina Czemerys i Agnieszka Wierzchoś pod opieką instruktora Zbigniewa Wolanina zajęło piąte miejsce w kategorii: zespoły powyżej 16 roku życia.

 

WIĘCEJ »

13 marca 2010 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Siennicy Różanej odbyła się pierwsza odsłona Warsztatów Plastyki Obrzędowej. Zajęcia poprowadziły osoby z pasją i talentem z naszej gminy, które w szczególny sposób kultywują tradycje wielkanocne.

WIĘCEJ »

Opublikowano w: Wydarzenia, 16-03-2010
8 marca 2010 r. w sali widowiskowej Centrum Kultury w Siennicy Różanej odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet, na które zostały zaproszone zaangażowane społecznie panie z terenu gminy – radne gminy, panie sołtys, członkinie KGW i zespołów artystycznych, obecne oraz emerytowane pracownice instytucji funkcjonujących na terenie gminy.

W dniach 22 i 23 lutego 2010 r. w świetlicy wiejskiej w Maciejowie odbyło się spotkanie szkoleniowo – warsztatowe oferujące kompendium wiedzy z zakresu uprawy i pielęgnacji ogrodów przydomowych. Na zaproszenie KGW w Maciejowie i Gminnego Ośrodka Kultury w Siennicy Różanej odpowiedziało 45 pań z terenu Gminy Siennica Różana.

WIĘCEJ »

14 lutego 2010 r. w sali widowiskowej Centrum Kultury w Siennicy Różanej odbyło się spotkanie autorskie z Angeliką Kuźniak – pisarką i dziennikarką młodego pokolenia, współpracująca z Gazetą Wyborczą dwukrotna laureatka nagrody Grand Press, autorka książki o życiu Marleny Dietrich pt. „Marlene”. Spotkanie poprowadził Mariusz Kargul z Grupy Literackiej A 4.

WIĘCEJ »

Na dobry początek ferii, pomimo śniegu, grupa dzieci i młodzieży z Gminy Siennica Różana spędziła poniedziałkowe przedpołudnie na lodowisku ICEMANIA w Lublinie. Byli mali i duzi, mistrzowie tafli lodowej, i ci co odważyli się pierwszy raz założyć łyżwy. Ale ich opinie są zgodne, warto było przeżyć tę sportową przygodę, która możliwa była do realizacji dzięki trenerom Klubu Sportowego „Znicz” Siennica Różana: Krzysztofowi Boguszowi i Jackowi Radelczukowi.

WIĘCEJ »

9 stycznia 2010 już po raz ósmy odbył się Gminny Opłatek Ludowy. Jak co roku spotkanie miało miejsce w hali sportowej gościnnego Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej. Do grona organizatorów – Wójta Gminy oraz Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Siennickiej – w tym roku dołączył Metropolita Lubelski abp Józef Życiński.

WIĘCEJ »

Okazuje się, że świerk, jodła, czy sosna mogą czuć się spokojnie na plantacjach, czy na przydomowych działkach. Jak się okazuje drzewko bożonarodzeniowe można wykonać z piernika, orzechów, kory, makaronu, bibuły, kartonu czy styropianu, odpowiednio przystroić i będzie stanowić imponującą świąteczną dekorację, tym cenniejszą bo własną, wykonaną rękami dzieci. Takie prace znajdują się w galerii pokonkursowej Gminnego Ośrodka Kultury w Siennicy Różanej. 18 grudnia 2009 r. ogłoszono bowiem wyniki Konkursu plastycznego na wykonanie drzewka bożonarodzeniowego.

WIĘCEJ »

17 grudnia 2009 r. w strażnicy OSP w Siennicy Królewskiej Dużej odbyły się wigilijne warsztaty kulinarne dla członkiń kół gospodyń wiejskich z terenu Gminy Siennica Różana. Gospodarzem spotkania było Koło Gospodyń Wiejskich w Siennicy Królewskiej Dużej, inicjatorem kulinarnych zmagań – Gminny Ośrodek Kultury w Siennicy Różanej, a instruktaż gastronomiczny sprawowały: Ewelina Nowak i Marzena Borkowska z LODR w Końskowoli Oddział w Rejowcu.

WIĘCEJ »