„Sztukmistrz z Lublina” (1960) – jedna z najsłynniejszych powieści Isaaca B. Singera to moralitet o problemie tożsamości narodowej i religijnej. Zakochany w Polsce Jasza Mazur, żydowski cyrkowiec, hipnotyzer i szuler, próbuje uciec od środowiska i religii przodków. Zuchwała kradzież, która ma mu w tym pomóc, odmieni jego życie, ale zupełnie inaczej niż planował. W 1978 roku powieść sfilmował izraelski reżyser Menachem Golan. Doczekała się także licznych adaptacji teatralnych.

WIĘCEJ »

Podróże kształcą i o podróżach można słuchać w nieskończoność, zwłaszcza jeśli ma się takich wędrowców i rozmówców, jak Anna Dziewit-Meller i Marcin Meller, którzy odwiedzili 10 października Siennicę Różaną, w ramach promocji swej książki o wyjątkowym kraju, jakim jest Gruzja – „Gaumardżos! Opowieści z Gruzji”. Pozycja jest dostępna na rynku od wiosny tego roku, a jej autorzy zdążyli do tej pory odbyć już kilkadziesiąt spotkań z czytelnikami, tym bardziej cieszy fakt, że znaleźli czas, by przyjechać także do Centrum Kultury w Siennicy Różanej.

WIĘCEJ »

8 października w godzinach wieczornych zakończył się II Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Wójta Gminy Siennica Różana – Rytm 2011. Dzień pełen był dobrej muzyki, energetycznych latynoskich rytmów i klasycznych standardów. Królowała młodość, wdzięk, piękne kostiumy, wymyślne makijaże, a przede wszystkim taniec w stylu standardowym i latynoamerykańskim.

WIĘCEJ »