ZEMSTA W KRASNYMSTAWIE

76 - 35

Na zaproszenie Krasnostawskiego Domu Kultury, 28 kwietnia b.r. Teatr Pokoleń z Siennicy Różanej wystąpił w swojej ostatniej inscenizacji pt. „Zemsta” wg hr. Aleksandra Fredry. Niedzielne wystawienie przyniosło pozytywne recenzje krasnostawskiej widowni i duże zainteresowanie terminem następnego wystawienia.

76 - 35 (2)

W dniach 26-28 kwietnia 2013 roku lubelska starówka stała się miejscem promocji najaktywniejszych gmin w ramach IV Lubelskiego Kiermaszu Turystycznego. Gminę Siennica Różana reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich z Borunia i Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Siennickiej. Na naszym stoisku nie zabrakło specjałów kuchni regionalnej w postaci osławionych boruńskich pierogów i wymyślnych nalewek.

WIĘCEJ »

Opublikowano w: Wydarzenia, 06-05-2013

Festiwal Ludowy ,,Z Kulturą i o Kulturze” w ciągu trzech kolejnych lat przysporzył Łopiennikowi Górnemu wielu uczestników. 20 kwietnia 2013 roku odbyła się jego III edycja, w której wzięło udział 35 zespołów z terenu województwa lubelskiego. Obecne były także zespoły z Siennicy Różanej. Wśród gości honorowych byli m.in.: Sławomir Kamiński – rzecznik Starostwa Powiatowego w Krasnymstawie i Feliksa Głowacka – Wiceprzewodnicząca Lokalnej Grupy Działania ,,Krasnystaw PLUS”. Oceniało jury w składzie: Janina Biegalska, Beata Wolanin, Andrzej Sar i Tadeusz Kiciński.

WIĘCEJ »