WARSZTATY FILMOWE

Wszystkich pasjonatów X muzy zapraszamy na WARSZTATY FILMOWE. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w środę 11 września 2013 roku o godz. 17.00 w Gminnym  Ośrodku Kultury w Siennicy Różanej. Warsztaty adresowane są do osób pragnących poznać tajniki fotografii i sztuki filmowej. Zakończą się realizacją filmu krótkometrażowego. Zajęcia prowadzi dyplomowany operator i montażysta filmowy Paweł Pstrągowski.

W TEATRALNYM SKANSENIE

18 sierpnia w Muzeum Wsi Lubelskiej dało się odczuć spore zainteresowanie wiekową kulturą Siennicy Różanej. Tym razem swój dorobek przedstawiały dwa zespoły, które akurat tego roku obchodzą swoje stulecia. U wejścia do dworku z Żyżyna zaprezentował swoje pieśni Żeński Zespół Śpiewaczy „Sienniczanki” pod kierunkiem Reginy Knap. Śpiewające panie są kontynuatorkami dawnego Chóru Ludowego, a późniejszego Chóru „Siennicki Dzwon”, które to zespoły z wielkim powodzeniem prowadził przez 65 lat wybitny muzyk o samorodnym talencie – Jan Muda.

DSC_0004

DSC_0006

Nie mogło zabraknąć kulinariów, które ze znawstwem i smakiem przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich z Siennicy Różanej, któremu przewodniczy Grażyna Zaworska. Dania cieszyły się niebywałym wzięciem, a nalewki trafiały wprost do serca. No cóż, przy takich dziewczynach nie mogło być inaczej. Warto dodać, że ciekawym uzupełnieniem barwnej wizyty był 35 numer „Ziarna”, który prezentuje m.in. historię zespołów chóralnych z trenu gminy Siennica Różana i zawiera wiele cennych i ponadczasowych wiadomości. Kwartalnik rozchwytywano jak zawsze z zainteresowaniem.

DSC_0064

DSC_0090

DSC_0171

WIĘCEJ »