W niedzielne popołudnie 27 października 2013 r. Teatr Pokoleń odwiedził, jak zawsze gościnną, Żółkiewkę. Tym razem tamtejsi widzowie zgromadzeni w Ośrodku Kultury Samorządowej mieli okazję obejrzeć „Zemstę” wg Aleksandra Fredry.

WIĘCEJ »

TANIEC – SERCA BICIE

                  Widowisk o wysokiej randze artystycznej na terenie ościennych powiatów jest niewiele. Na pewno zalicza się do nich Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego, który rozgrywany jest od czterech lat o Puchar Wójta Gminy Siennica Różana. Zazwyczaj towarzyszą mu np. Mistrzostwa Województwa Lubelskiego (2012), a tego roku Polskie Towarzystwo Taneczne zdecydowało przeprowadzić Grand Prix Polski Par Dorosłych.

  

47 - 38 - 22 (2)

47 - 38 - 22

47 - 38 - 39

WIĘCEJ »

Grand Prix Polski Par Dorosłych ST i LA

 

Już w najbliższą niedzielę Wójt Gminy Siennica Różana i Chełmskie Centrum Tańca „Rytm” zapraszają na IV Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego. Konkurs po raz pierwszy odbędzie się w kategorii par dorosłych w klasie tańców klasycznych i latynoamerykańskich. To niezwykłe widowisko pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Krzysztofa Hetmana możesz obejrzeć na żywo już 13 października 2013 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej. Bilety w promocyjnej symbolicznej cenie 10 złotych. Serdecznie zapraszamy!

 

Program:

13 października 2013 r. (niedziela)

godz. 10.30 – Blok I                                                                                            

godz. 14.00 – Blok II

godz. 18.00 – Blok III – Gala wieczorna

42 - DSC_0412

42 - DSC_038342 - DSC_0399

Gminno-Parafialne Święto Plonów odbyło się 29 września 2013 r. w Żdżannem. Połączono je z uroczystościami odpustowymi parafii pw. Michała Archanioła w Żdżannem. Wieniec dożynkowy wniosły przedstawicielki coraz bardziej aktywnego KGW z Borunia. Natomiast wieniec KGW z Siennicy Różanej wprowadziła młodzież Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej. Podczas obrzędu składania wieńców i ofiarowania śpiewały połączone gminne zespoły śpiewacze. 

01

WIĘCEJ »

Opublikowano w: Wydarzenia, 06-10-2013

SOLISTKI PUNKTUJĄ

Klaudia Mazurek i Aneta Zaworska reprezentowały GOK z Siennicy Różanej podczas tegorocznego Przeglądu Pieśni i Piosenki Religijnej „Radośnie Panu Hymn Śpiewajmy” w Łopienniku, który odbył się już po raz trzynasty. 28 września 2013 roku w kościele p.w. św. Bartłomieja ap. w Łopienniku Nadrzecznym do konkursu stanęły zespoły i soliści z terenu województwa lubelskiego. Nasze wokalistki przygotowane przez instruktora muzycznego Zbigniewa Wolanina jak zawsze spisały się wzorowo, czego im serdecznie gratulujemy. W kategorii solistów wysokie II miejsce otrzymała Klaudia Mazurek. Zdjęcia ze zbiorów GOK w Łopienniku.

Łopa

 

Wójt Łopiennika Jan Kuchta, Mariola Sysa i Dariusz Zawada podczas otwarcia Przeglądu

Łop

 

Klaudia Mazurek z Woli Siennickiej reprezentująca GOK w Siennicy Różanej zdobywa II nagrodę

Łopi

Niezawodna Aneta Zaworska reprezentuje GOK w Siennicy Różanej