Opublikowano w: Wydarzenia, 14-04-2019

14 kwietnia w rozegrano V Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Siennica Różana SZACH 2019. W kategorii open pierwsze miejsce zajął Wojciech Bolesta (Żółkiewka), drugie Remigiusz Stańczuk i trzecie Andrzej Sosnowski (Krasnystaw). W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężył Maciej Stańczuk, w kategorii szkół podstawowych najlepszą zawodniczką była Karina Marek, a wśród chłopców pierwsze miejsce zajął Mikołaj Drozd, a kolejne Kamil Baran i Mikołaj Marek. Puchar najmłodszego zawodnika zdobył Marcin Bielak, a puchar najlepszego zawodnika gospodarzy Adam Jakubiec z Siennicy Królewskiej Dużej.

Turniej zorganizowano przy współpracy klubów szachowych z Krasnegostawu, Fajsławic i Żółkiewki. Nagrody wręczyli: sędzia tegorocznego Turnieju Zbigniew Bednarczyk z Fajsławic, sekretarz Dariusz Turzyniecki i p.o. dyrektora CK Andrzej Misiura.

Opublikowano w: Wydarzenia, 09-04-2019

Lenka (11) i Gosia (7) – utalentowane siostry z pracowni plastycznej Centrum Kultury w Siennicy Różanej wykonały interesujące obrazy przedstawiające popularne kwiaty.

NO NAME szykuje się do kolejnego tanecznego festiwalu

Zespół Tańca Współczesnego NO NAME z Centrum Kultury w Siennicy Różanej od kilku lat reprezentuje naszą gminę na Festiwalu Piosenki i Tańca. Organizatorem tego artystycznego wydarzenia dla dzieci i młodzieży z powiatu Krasnostawskiego, jest Ośrodek Kultury Samorządowej w Żółkiewce oraz Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie. W ubiegłym roku tancerki NO NAME zdobyły I miejsce w kategorii do lat 12 prezentując na scenie choreografię pt.”Noce i dnie” autorstwa swojej instruktorki Sabiny Englot. Mamy nadzieję, że taneczny sukces zostanie osiągnięty także i tym razem. VII Powiatowy Festiwal Piosenki i Tańca już 2 czerwca tego roku. 

Opublikowano w: Wydarzenia, 07-04-2019

NO NAME na MARCE DANCE

30 marca 2019 roku Zespół Tańca Współczesnego NO NAME z Centrum Kultury w Siennicy Różanej wziął udział w X Wojewódzkich Spotkaniach Tanecznych MARCE DANCE. Organizatorem Spotkań był Młodzieżowy Dom Kultury w Krasnymstawie. Czternaście tancerek reprezentujących Siennicę Różaną zatańczyło swoją najnowszą choreografię pt. „Róża wiatrów”. Jej autorem jest instruktorka zespołu – Sabina Englot. Liryczny pokaz w technice tańca współczesnego w wykonaniu dziewcząt, został ciepło przyjęty przez zgromadzoną publiczność. 

Fotorelację z MARCE DANCE przygotowała tancerka NO NAME – Natalia Pazyna.

Opublikowano w: Wydarzenia, 07-04-2019


Wspominamy Dzień Kobiet w Centrum Kultury w Siennicy Różanej. Gościliśmy delegacje kobiet z terenu naszej gminy oraz panie pracujące obecnie i dawniej w gminnych jednostkach samorządowych. Spotkanie uświetnił Kabaret „Pod siwym włosem” Klubu Seniora działającego przy Ośrodku Kultury Samorządowej w Żółkiewce oraz solistki Strefy Wokalnej CK Gabrysia Dubaj i Ewa Żebrowska. Gośćmi składającymi życzenia byli: Krzysztof Grabczuk, Krzysztof Hetman, Janusz Szpak, Waldemar Nowosad oraz gospodarze samorządu gminy Siennica Różana. Zadbaliśmy, aby każda kobieta otrzymała symboliczny kwiat, którym był jak zawsze piękny tulipan. Koncert zainaugurował cykl spotkań połączony z obchodami Dnia Kobiet na terenie gminy Siennica Różana. Odbyły się one w większości kół gospodyń wiejskich.

Czwartkowy wieczór 21 lutego był pasjonującą zabawą z artystami Teatru Blaszany Bębenek, którzy zaprezentowali sztukę „Pinokio” wg popularnej bajki dla dzieci.

Opublikowano w: Wydarzenia, 07-04-2019

Jak sobie poradziły małe artystki z trudną sztuką wykonywania portretów?

Ciąg dalszy pasjonujących warsztatów plastycznych w Centrum Kultury.

17 lutego 2019 roku z wizytą mającą na celu nawiązanie współpracy artystycznej wyjechała Kapela Ludowa „Siennica” do Ryglic. Dwa dni później w niedzielę kapela wystąpiła na dorocznym przeglądzie kalep ludowych w Rejowcu.

Opublikowano w: Wydarzenia, 07-04-2019

Bal karnawałowy łączył przesłanie św. Mikołaja i św. Walentego.