Opublikowano w: Wydarzenia, 22-07-2019

Efektem pleneru malarskiego Wakacyjnej Akademii Kultury 2019 przy Centrum Kultury w Siennicy Różanej jest dwadzieścia obrazów malowanych przez przedstawicieli wszystkich pokoleń. Kuratorem pleneru była Sylwia Maria Kiełbasa. Godnym podziwu jest, że większość szczególnie najmłodszych autorów malowało po raz pierwszy na płótnie profesjonalnymi farbami.

Opublikowano w: Wydarzenia, 22-07-2019

Plon warsztatów linorytu Wakacyjnej Akademii Kultury 2019 przy Centrum Kultury w Siennicy Różanej. Pod kierunkiem instruktora Radosława Kota dzielnie poradzili sobie zarówno sześciolatkowie jak i seniorzy. I nie jest to ostatnie słowo… Jeszcze w te wakacje autorzy i sympatycy Centrum Kultury będą mogli podziwiać je w specjalnym wydawnictwie.

Opublikowano w: Wydarzenia, 21-07-2019

Kapela Ludowa SIENNICA nieustanie koncertuje i bierze udział w przeglądach konkursach i festiwalach. Często zajmuje czołowe miejsca. W sobotę 20 lipca 2019 roku w V Roztoczańskim Festiwalu Kapel Ludowych w Zwierzyńcu zdobyła III nagrodę! Kapela pracuje pod kierownictwem Janusza Pawlichy, a młodzież stanowi większość jej składu. Gratulujemy sukcesów!!! 

  

Z powodu, miejmy nadzieję chwilowej awarii strony CK zapraszamy Państwa na stronę Wakacyjnej Akademii Kultury, gdzie zostały opublikowane wszystkie zdjęcia z finału Wakacyjnej Akademii Kultury….. oto adres: https://waksiennica.pl/blog/

W niedzielę 14 lipca 2019 roku na długo zapisze się w pamięci uczestników – słuchaczy Wakacyjnej Akademii Kultury oraz mieszkańców gminy Siennica Różana i jej przyjaciół. Kapryśna aura nie przeszkodziła dobrym nastrojom i kolorowej zabawie.

Opublikowano w: Wydarzenia, 19-07-2019

Kolejny trzynasty dzień WAK to przygotowywanie dekoracji i wystaw – pokłosia Akademii. Prezentujemy kilka losowo wybranych linorytów wykonanych przez przedstawicieli różnych grup wiekowych. Pozostałe będą ponownie powielane ponieważ cieszą się zainteresowaniem i chęcią pozyskania zarówno przez miłośników kultury jak i samych autorów. Zapowiadamy jednak, że ich urokiem można będzie się jeszcze rozkoszować na „żywo” podczas, już dzisiaj zapowiadanych wystaw w okolicznych placówkach upowszechniania kultury Krasnegostawu i Lublina.

Opublikowano w: Wydarzenia, 19-07-2019

W 10, 11 i 12 dniu Wakacyjnej Akademii Kultury realizowanej przez Centrum Kultury w Siennicy Różanej materializowały się wcześniej przygotowywane zadania w grupie warsztatów reportażu prowadzonych przez red. Ewę Hadrian i Andrzeja Zdunka oraz warsztatów fotograficzno-filmowych prowadzonych przez Piotra Galińskiego. Oto kilka zdjęć pracujących ekip przy nagrywaniu reportaży i wywiadów.

Opublikowano w: Wydarzenia, 18-07-2019

Dziewiąty i dziesiąty dzień Wakacyjnej Akademii Kultury realizowanej przez Centrum Kultury w Siennicy Różanej w grupie teatralno-fotograficznej upłynął na intensywnych próbach do piątkowego finalnego widowiska. Zajęcia w grupie fotograficznej, która w tym czasie pracowała w terenie prowadził Piotr Galiński, natomiast grupa teatralna z pasją oddawała się coraz nowszym pomysłom prowadzącego warsztaty Tadeusza Kicińskiego.

Opublikowano w: Wydarzenia, 18-07-2019

9 lipca 2019 r. i zarazem dziewiąty dzień Wakacyjnej Akademii Kultury realizowanej przez Centrum Kultury w Siennicy Różanej przyniósł dużo wrażeń i ciekawych pomysłów. Oto kilka zdjęć z zajęć podczas warsztatów linorytu i pleneru malarskiego, które prowadzili kolejno: Radosław Kot i Maria Sylwia Kiełbasa.

Opublikowano w: Wydarzenia, 18-07-2019

Drugi tydzień Wakacyjnej Akademii Kultury realizowanej przez Centrum Kultury w Siennicy Różanej trwał w twórczej ekstazie. Pięć grup warsztatowych pracowało na wysokich obrotach. Dla lepszych efektów zgodnie z założeniem, grupy zamieniły się zadaniami.