Opublikowano w: Wydarzenia, 17-02-2020

Franciszek Hipolit Piątkowski (1946-2016)

KRONIKARZ CZASU PRZEŁOMU

5 lutego 2020 r. przyjaciele oraz mieszkańcy gminy Siennica Różana uczestniczyli w wieczorze wspomnień poświęconemu znanemu dziennikarzowi, reportażyście, krytykowi teatralnemu i redaktorowi – Franciszkowi Piątkowskiemu (1946-2016). Był autorem wielu działań edukacyjno-artystycznych oraz m.in. twórcą pięciu edycji pamiętnej siennickiej Wakacyjnej Akademii Reportażu. Uroczystość odbyła się w Domu Kultury Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.
W przerwach koncertu kwintetu smyczkowego z udziałem klarnetu pod dyrekcją Andrzeja Mazura, bohatera spotkania wspominali: aktorzy – Alicja Jachiewicz-Schmidt i Stefan Schmidt, prof. Andrzej Dąbrowski, redaktorzy – Tadeusz Fita i Stanisław Jadczak oraz wójt Leszek Proskura. Imprezę prowadzili redaktorzy Ewa Hadrian i Andrzej Zdunek.
Podczas uroczystości były do nabycia książki zawierających zbiory wywiadów i reportaży Franciszka Piątkowskiego, wydane staraniem jego małżonki Jadwigi Piątkowskiej. Zainteresowaniem cieszyły się również wydawnictwa Centrum Kultury w Siennicy Różanej.

Opublikowano w: Wydarzenia, 17-02-2020

ARTYSTYCZNE POKŁOSIE WAK

W Powiatowej Bibliotece Publicznej w Krasnymstawie trwa wystawa prac artystycznych wykonanych podczas Wakacyjnej Akademii Kultury, organizowanej w 2019 roku przez Centrum Kultury w Siennicy Różanej. 

🙂 Same talenty! Warto obejrzeć.

Opublikowano w: Wydarzenia, 02-02-2020

Zwieńczeniem atrakcji była wizyta na placu zabaw w Wiktoria Blue.

Opublikowano w: Wydarzenia, 02-02-2020

W ramach ferii dla dzieci Centrum Kultury w Siennicy Różanej zorganizowało wycieczkę na przedstawienie pt.,,Prastara książnica, skarb i tajemnica” w wykonaniu krakowskiego teatru Maska. Nasze dzieciaki bawiły się nie tylko oglądając spektakl, ale też aktywnie i odważnie włączyły się do przedstawienia na scenie.

Opublikowano w: Wydarzenia, 02-02-2020

Podczas ferii udaliśmy się do Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie. Dowiedzieliśmy się tam od archeologa – kustosza Konrada Grocheckiego, wielu ciekawych rzeczy. W trakcie zwiedzania zapoznał nas z tematem garncarstwa. Następnie cała grupa wzięła udział w warsztatach, podczas których wszyscy lepili miniaturki naczyń z materiałów zakupionych przez Muzeum Regionalne, za co dziękują dzieciaki z Centrum Kultury.