Jak ważny dla kształtowania pozytywnej osobowości jest kontakt z drugim człowiekiem wiemy wszyscy. Największą rolę pełni słowo, o czym mogły się przekonać Małgorzata Praszczak z Gminnej Biblioteki Publicznej w Siennicy Różanej i Magdalena Adamczuk dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury.

Panie, mając doświadczenie z pracy w amatorskim Teatrze Pokoleń, zorganizowały w siennickim Przedszkolu spotkanie zatytułowane „ W baśniowej krainie braci Grimm”. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały w ciekawej interpretacji dwóch baśni „Jaś i Małgosia” oraz „Osiołek”. Po relaksującej przerwie przedszkolaki wzięły udział w konkursie plastycznym inspirowanym tematyką przedstawionych bajek.

Po rozstrzygnięciu konkursu otrzymały słodycze i nagrody książkowe. W zamian podarowały animatorkom kultury własnoręcznie wykonane rysunki i wyklejanko-wycinanki , które można obejrzeć w siennickim GOK-u. Niektóre prace zasługują na uwagę, ponieważ odbiegają od ogólnie przyjętych standardów plastycznych. Widać w nich po prostu autentyczną dziecięcą fantazję. Dzień 11 grudnia 2012 roku przedszkolaki zapamiętają na długo, a chociażby do następnego roku, gdyż zaplanowano są kolejne takie spotkania.

DiT