W dniu 21 kwietnia 2013 roku w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Siennicy Różanej odbyła się premiera „Zemsty” Aleksandra Fredry, która jest efektem projektu „Warsztaty teatralne i promocja sztuki aktorskiej – ze sceny lokalnej na scenę teatralną”.

Projekt uzyskał dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. W związku z obchodzonym Rokiem Aleksandra Fredry, zespół podjął się wystawienia „Zemsty”. Spektakl został wyreżyserowany przez Tadeusza Andrzeja Kicińskiego we współpracy z Andrzejem Davidem Misiurą, który dokonał adaptacji literackiej tekstu. Widzowie mogli obejrzeć wśród aktorów m.in.: Stefana Zająca (Cześnika Raptusiewicza), Ewę Dziedzic (Podstolinę), Bogdana Kargula (Papkina), Paulinę Kaluźniak i Agnieszkę Proskurę (Klarę), Bogusława Mochnieja i Artura Proskurę (Wacława), Henryka Mochnieja (Śmigalskiego), Marka Kapelusznego (Dyndalskiego). Aktorów dyskretnie wspierały Halina Kargul i Katarzyna Kondratiuk. Uwagę zwróciły piękne kostiumy aktorów.

Po udanej premierze przed pełną widownią wypełnioną zacnymi gośćmi ze starostą krasnostawskim Januszem Szpakiem w pierwszym rzędzie i wójtem Leszkiem Proskurą, następny spektakl odbył się w poniedziałkowy wieczór 21 kwietnia. Z przyjemnością obejrzeli go goście z sąsiednich miejscowości, słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku i uczniowie z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej, którzy udali się do Urzędu Gminy pod opieką Anny Kowalik. Młodzież ze szczególnym zainteresowaniem obserwowała grę jednego z kolegów – Karola Bojarczuka.

Publiczność żywo reagowała podczas spektaklu, nagradzała zespół gromkimi oklaskami, a po zakończeniu przedstawienia opuszczała salę rozbawiona i pełna niezwykłych wrażeń. Następna taka okazja to przedstawienie w Krasnostawskim Domu Kultury planowane na 28 kwietnia.  Pasje aktorskie zaczęto realizować w gminie na długo przed powstaniem obecnego zespołu. W roku 2013 obchodzimy… stulecie amatorskiego ruchu teatralnego w Siennicy Różanej. Jest co świętować.

Fotografie pochodzą z przedstawienia w dniu 22 kwietnia 2013.

Projekt ” Warsztaty teatralne i promocja sztuki aktorskiej – ze sceny lokalnej na scenę teatralną” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013