Opublikowano w: Wydarzenia, 14-04-2019

14 kwietnia w rozegrano V Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Siennica Różana SZACH 2019. W kategorii open pierwsze miejsce zajął Wojciech Bolesta (Żółkiewka), drugie Remigiusz Stańczuk i trzecie Andrzej Sosnowski (Krasnystaw). W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężył Maciej Stańczuk, w kategorii szkół podstawowych najlepszą zawodniczką była Karina Marek, a wśród chłopców pierwsze miejsce zajął Mikołaj Drozd, a kolejne Kamil Baran i Mikołaj Marek. Puchar najmłodszego zawodnika zdobył Marcin Bielak, a puchar najlepszego zawodnika gospodarzy Adam Jakubiec z Siennicy Królewskiej Dużej.

Turniej zorganizowano przy współpracy klubów szachowych z Krasnegostawu, Fajsławic i Żółkiewki. Nagrody wręczyli: sędzia tegorocznego Turnieju Zbigniew Bednarczyk z Fajsławic, sekretarz Dariusz Turzyniecki i p.o. dyrektora CK Andrzej Misiura.