Biesiada Artystyczna „Z Siennickim do Siennicy”, która odbyła się 9 lipca 2011 w siennickim amfiteatrze miała na celu przypomnieć zarówno mieszkańcom Siennicy jak i całej Polsce o postaci kolejnego wybitnego Polaka związanego z Siennicą Różaną. Organizatorzy imprezy – Wójt Gminy oraz Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Siennickiej liczą, że podobnie jak udało się to z Mikołajem Rejem, również pamięć o Mikołaju Siennickim na stałe zagości w świadomości mieszkańców i że ten najwybitniejszy w polskich dziejach parlamentarzysta kojarzony będzie z jego rodzinnymi stronami.

Z tej właśnie przyczyny imprezę rozpoczął wykład doktora Jerzego Ternesa prezentujący dokonania Mikołaja Siennickiego oraz szlachty ziemi chełmskiej i ruchu egzekucyjnego, których był niekwestionowanym liderem.

W mniej odległą przeszłość, bo w okres międzywojenny uczestników biesiady muzycznie zabrały wokalistki zespołu „Gdzie diabeł nie może”.

Ogłoszone zostały wyniki konkursu krasomówczego „O różę Mikołaja Siennickiego” a w imieniu Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Siennickiej wręczono dokumenty potwierdzające nadanie tytułów Honorowych Członków Stowarzyszenia oraz nagrody dla młodzieży za kultywowanie lokalnej tradycji.

Z biesiadą artystyczną zbiegło się zakończenie tegorocznej edycji Wakacyjnej Akademii Reportażu im. Ryszarda Kapuścińskiego, do czego w swoich przemówieniach nawiązywali wójt Leszek Proskura, starosta Janusz Szpak i marszałek Krzysztof Grabczuk. Studenci Akademii włączyli się w prowadzenie imprezy a raper Dolar zaprezentował swoje zdolności improwizacji.

Niewątpliwie najbardziej oczekiwanym punktem programu był występ Andrzeja Sikorowskiego i Mai Sikorowskiej wraz z zespołem. Zgromadzona publiczność miała okazję wysłuchać zarówno dobrze znanych szlagierów z dorobku zespołu „Pod Budą” jak i nowszych utworów ze wspólnych płyt ojca i córki.

W iście płomienny sposób za gościnę w imieniu słuchaczy Wakacyjnej Akademii Reportażu podziękował Paweł Krzemiński wprawiając w osłupienie niejednego z widzów swym pokazem.

Biesiadę zakończył występ zespołu GK Beat, który siennickiej publiczności zaprezentował utwory zarówno własnej kompozycji jak i interpretacje znanych przebojów, a wszystko to w mieszance rocka, jazzu i funk.

Impreza została zorganizowana w ramach projektu „Gminy wiejskie Województwa Lubelskiego – sukces gospodarczy, różne drogi” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013 Os priorytetowa II. Infrastruktura ekonomiczna, Działanie 2.4. Schemat B Marketing gospodarczy.