Warsztaty "Jak poprzez kulturę realizować projekty proekologiczne"
15 listopada 2024 r. zapraszamy do udziału w warsztatach „Kultura i sztuka w przyrodzie, czyli jak przez kulturę realizować projekty proekologiczne?”, które poprowadzi Wojciech Januszczyk. Spotkanie jest dedykowane przedstawicielom instytucji kultury, stowarzyszeń i fundacji działających w obszarze kultury, członkom KGW i OSP, odpowiedzialnym za pisanie i przygotowywanie projektów, z terenu gm. Siennica Różana i powiatów Krasnostawskiego oraz Chełmskiego.
Na spotkaniu odpowiemy na pytanie jak przygotować projekty w obszarze kultury z uwzględnieniem tematyki ekologii. Zrównoważony rozwój, zasada DNSH, ekosystem, biosfera, czwarta przyroda, gospodarka obiegu zamkniętego – co to za pojęcia i „z czym to się je”?
Zaprezentowane zostaną również narzędzia, za pomocą których możemy realizować nasze pomysły zgodnie z obowiązującymi wymogami uwzględnienia ekotematyki.
Warsztaty odbędą się w piątek 15 listopada 2024 r., w godzinach 10.00-16.00 w Dworze Sztuki w Siennicy Różanej.
Prowadzący: Wojciech Januszczyk
Program:
09.45 – Rejestracja uczestników warsztatów
10.00 – Wykład wprowadzający
11.30 – Przerwa kawowa
11.45 – Zrównoważony rozwój, zasada DNSH, ekosystem, biosfera, czwarta przyroda, gospodarka obiegu zamkniętego – co to za pojęcie i „z czym to zjeść”?
13.15 – Przerwa obiadowa
14.15 – Jak przygotować projekt kulturalny uwzględniając działania proekologiczne.
Warunkiem udziału w warsztatach jest zgłoszenie swojego uczestnictwa, poprzez dostarczenie wypełnionego formularza do Organizatora (osobiście do siedziby lub skanem na adres e-mail ck@kulturasiennica.pl) w terminie do 12 listopada 2024 r. Formularz zgłoszeniowy znajduje się poniżej.
Więcej informacji pod numerem telefonu 82 575 99 53. Organizator zapewnia posiłek w trakcie. Nie zwracamy kosztów podróży.
Warsztaty poprowadzi Wojciech Januszczyk, architekt krajobrazu, wykładowca Instytutu Architektury Krajobrazu KUL, fundator Fundacji Krajobrazy, Inspektor Nadzoru Terenów Zieleni i biegły sądowy. Pomysłodawca i dyrektor artystyczny festiwalu sztuki ogrodów i przestrzeni — InGarden. Pełnił funkcję prezesa ogólnopolskiego Stowarzyszenia Architektury Krajobrazu, z ramienia której w 2008 roku podpisał przystąpienie Polski do Ogólnoświatowej Federacji Architektury Krajobrazu (IFLA). Wraz z zespołem projektowym zdobył szereg nagród w konkursach dotyczących przestrzeni publicznych i komercyjnych. Twórca „Ogrodu Snu” zrealizowanego w ramach wystawy Zieleń to Życie wspierającego działania Fundacji Ewy Błaszczyk „AKOGO?” Uczestnik Festiwalu Ogrodów w Bolestraszycach, gdzie tworzy autorskie realizacje ogrodów pod cyklicznym tytułem „Protest Garden” zwracające uwagę społeczną na współczesne problemy związane z przestrzenią i krajobrazem kraju. W swoich działaniach komercyjnych kieruje się autorską ideą „Ogród to też dom” wskazującą na funkcjonalny charakter przestrzeni przy domach jednorodzinnych.
Warsztaty realizowane są ze środków Krajowego Planu Odbudowy, w ramach działania „Gramy w zielone z Teatrem Pokoleń. Edukacja ekologiczna poprzez teatr”.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
Dodaj komentarz
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!