Kalendarz

Grudzień

12

kalendarz

Grudzień 2020
PWŚCPSN
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 

Polegli w okresie działań wojennych

LISTA POLEGŁYCH

Polegli w czasie działań wojennych, rozstrzelani, zamordowani w obozach koncentracyjnych z terenu lub na terenie gminy Siennica Różana (kiedyś Rudka) w latach 1939-1944: na dzień 5.06.2020 r. Na podstawie listy 116 ofiar wojny Jana Choduna z Siennicy Królewskiej Dużej i Czesława Mazurka ze Stójła oraz innych źródeł. Ciągle trwają prace nad kompletowaniem niniejszej listy w celu upamiętnienia poległych. Prosimy Państwa więc o uzupełnianie listy oraz dalsze informacje. (adm)

  1. Aleksiej Franciszek (ps. Grom, ur. 1918), + 22.04.1943, w walce, Kasjan – WS

  2. Andrzejewski Stanisław, Maciejów, + 1939 (?), na wojnie –

  3. Antoniak Jan (ur. 1904), Siennica Mała, + 16.04.1942, Siennica Mała – LIS

  4. Antoniak Józef, Siennica Mała, + obóz w Majdanku – LIS

  5. Banach Franciszek, Siennica Duża, + 20.09.1939, Baraki – LIS

  6. Baran Marian, Siennica Duża (żołnierz BCh postrzelony w Stójle), + 1944, więzienie w Chełmie – LIS

  7. Bereza (…), Kol. Góry lub Tarnogóra, + 1939, Baraki – WS

  8. Blat Srul, + lipiec 1942, Zagroda – RH

  9. Bleszyński Tadeusz, (ur. 28.10.1915), Zagroda, nauczyciel, + 18.10.1942, Auschwitz – (?)

  10. Bocian Regina – Siennica, + rozstrzelana przez Sosnę w Siennicy Różanej – inf. Żebrowska z Siennicy

  11. Boczanówna (…), Siennica Różana, + 1943 – WS

  12. Bobiejczuk Bogdan, + w walce z Niemcami – WS

  13. Bojarczuk Antoni, (ur. 1924), + 20.06. 1942 Krupe – RH Sosna

  14. Bojarczuk Lucyna, (ur. 1926), + 20.06. 1942 Krupe – RH

  15. Bojarczuk Tadeusz, (ur. 1927), + 20.06. 1942 Krupe – RH

  16. Ciechan Aniela (ż. Władysława), Siennica Różana, + 1942 – WS

  17. Ciechan Jan (lat 50), Czarnoziem, (ur.1892, +27.11.1942) – RH

  18. Ciechan Józefa (ż. Władysława), Siennica Różana, + 24.10.1942, Siennica Różana – LIS

  19. Ciechan Michał, Siennica Różana, + 1944, na froncie – LIS

  20. Ciechan Władysław (ur. 1908, s. Jana), + 1.04.1942, Siennica Różana – LIS (żandarm Sosna)

  21. Cybulska Katarzyna, Zagroda, + 19.06.1942, Siennica Różana – LIS

  22. Chodun Aleksander (Chodon) (ur.25.03.1903) Krupe, Pow. Staw, +17.02.1942, Majdanek – M

  23. Chodun Józef (s. Jana), Siennica Duża, + 1944, na morzu ORP nie

  24. Chodun Kazimierz (s. Antoniego, ur. 1916), Siennica Duża, + 26.07.1942, Siennica Różana – LIS,RH

  25. Chodun Wacław (s. Jana), Siennica Duża, + 7.09.1939, Pabianice – LIS

  26. Chojnacki Edmund (ur. 1921, s. Stanisława), Zagroda, + 1941, obóz w Dębicy – LIS

  27. Czwórnóg Maria (ur. 1904, 1912), Stójło, + wrzesień 1942, Stójło – LIS, RH

  28. Czwórnóg Marian (ur. 1941), Stójło, + wrzesień 1942, Stójło – LIS, RH

  29. Czwórnóg/Wyroślak Marysia (lat 2), Stójło, + 1942, Stójło – LIS, RH

  30. Czwórnóg Tomasz (ur. 1901, 1909), Stójło, + wrzesień 1942, Stójło – LIS, RH

  31. Czwórnóg Tomasz (ur. 1902), +27.11.1942 Czarnoziem – LIS, RH

  32. Czwórnóg Irena (lat 9), Stójło, + 1942, Stójło – LIS

  33. Czwórnóg Zofia (ur. 1907), +27.11.1942 Czarnoziem – LIS, RH

  34. Ćwikła Franciszka (ur. 1906), Żdżanne, + 22.06.1942, Żdżanne – LIS, RH

  35. Derewicka Zofia, Zagroda, + 1942, Siennica Różana – LIS

  36. Derewicka Maria, Zagroda, + 1942, Siennica Różana – LIS

  37. Derkacz Stanisław, + ok. 12.11.1942, Borek k. Krasnegostawu – WS

  38. Dobrzański Kazimierz (ur. 1910), Zagroda, + Koluszki – LIS

  39. Dobosz Kazimierz (ur.18.09.1912), Bzite, + 17.12.1942, Majdanek – M

  40. Dodor (mąż), Żdżanne, + rozstrzelanie, Żdżanne

  41. Dodor (żona), Żdżanne + rozstrzelanie, Żdżanne

  42. Dodor (dziecko), Żdżanne + rozstrzelanie, Żdżanne

  43. Domański Michał (ur. 1919), + 1943 Ostrów Krupski – RH

  44. Drygiel Rozalia, Zagroda, + obóz w Niemczech – ?

  45. Drygiel Maria (ur. 17.08.1920) Żdżanne, robotnica rolna, + 15.04.1943, KL Auschwitz – O

  46. Dubaj Stanisław (s. Wojciecha) (ur.6.05.1907), Wola Siennicka, + obóz w Majdanku (brak daty zgonu) – LIS

  47. Dudziak Dymitr (ur. 1908), Wierzchowiny, + 15.08.1943, Wierzchowiny – LIS

  48. Dufcio, Dawid – (osoba pochodzenia żydowskiego) buchalter w majątku Niemca – Martensa, zastrzelony przez Sosnę inf. Jan Dubaj (dr L.Janeczek),

  49. Dzik Józef (ur.17.03.1905), Siennica Róż.+ 1942, o. Dębica (był na Majdanku, zgonu nie odnot.) – LIS, M

  50. Edelman Jankiel, + lipiec 1942, Zagroda –

  51. Franczak Maria, Wierzchowiny, 3.07.1943, Wierzchowiny

  52. Frank Abram, + lipiec 1942, Zagroda

  53. Frank Motyl, + lipiec 1942, Zagroda

  54. ks. Galewski Stanisław, Krasnystaw, + 13.07.1942, plebania Siennica Różana

  55. Gąsiorowski Leon, Siennica Nadolna, młynarz, aresztowany i postrzelony w Izbicy przez SS-mana Engelsa

  56. Głowacki Jan, Zagroda, + obóz w Niemczech

  57. Gułaś Józef (lat 16), Rudka, + 20.09.1939, Baraki

  58. Haratym Czesław (lat 22, m. Janiny), + 5.11.1942, Stójło (ur.1918, Czarnoziem +27.11.1942)

  59. Haratym Irena (ur. 1940, Czarnoziem +27.11.1942)

  60. Haratym Janina z Morawieckich (lat 22), + 5.11.1942, Stójło (ur. 1921, Czarnoziem +27.11.1942)

  61. Haratym Krystyna (lat 3, c. Janiny i Czesława), + 5.11.1942, Stójło

  62. Humin Aniela (ur. 1912, c. Józefa), Siennica Duża, + 12.08.1942, Siennica Duża

  63. Humin Aniela (ż. Władysława), Siennica Duża, + 1944, las Lipina

  64. Humin Bronisława (ż. Władysława), Siennica Różana, + 19.06.1942, Siennica Różana.

  65. Humin Józef (ur. 25.03.1901, s. Tomasza), Siennica Różana, + 2.12.1942, Majdanek

  66. Humin Rozalia (ż. Stanisława), Siennica Różana,,+ 7.05.1942, Siennica Różana

  67. Humin Władysław (s. Józefa), Siennica Duża, + 1944, las Lipina

  68. Humin Władysław (s. Tomasza), Siennica Różana, + 7.05.1942, Siennica Różana.

  69. Iżak Józef (ur. 1912), Siennica Mała, + lipiec 1942 (podczas ucieczki), Brykowiec

  70. Iżak Zofia (ż. Józefa), Siennica Mała, + 1942, Siennica Różana

  71. Jakubiak Wincenty, Baraki (?), + 20.09.1939,Baraki

  72. Jakubiec Franciszek, Siennica Nadolna, + 20.09.1939, Baraki

  73. Jakubiec Michał, Baraki, + 1942, obóz w Dębicy

  74. Jandzyk Jan, (ur. 1904), + 20.09.1943, Krupe

  75. Jaworski Jan (ur. 1912), Zagroda, + 25.08.1942

  76. Jędruszczak Mieczysław (ur. 13.11.1913, ppor. WP), Siennica Różana, + 1940, Charków

  77. Kalisiewicz Paweł (ur. 1894), + 21.09.1943, Wincentów

  78. Kałużny Jan (ur. 1901, 1900), Wierzchowiny, + lipiec 1943, Wierzchowiny

  79. Kamiński Jan, Siennica Różana, + 1939, na froncie

  80. Kargul Aleksander (ps. „Kordian” dow. plut.), + 20.07.1944, w walce Maciejów

  81. Kargul Jan, Wola Siennicka, + 1942, obóz w Dębicy

  82. Karwat Józef (ur.8.01.1896) Siennica, Majdanek (brak daty zgonu) areszt. 22.09.1942, kol.Liszno, gm. Pawłów)

  83. Kloc Kazimierz, Siennica Mała, + 20.09.1939, Siennica Różana

  84. Kociowski Andrzej, Siennica Różana, + 1943

  85. Komar Stanisław (ur. 1921, s. Edwarda), Żdżanne, + 1942, obóz w Dębicy

  86. Kornfeld Dyna, + 1943

  87. Kornfeld Szmul, + 1943

  88. Kostrzanowska Maria (ur.1901), Stójło, + 3.05.1942, Stójło Kostrzanowski Marian? (zapisano, że zginęło trzech mężczyzn: Kostrzewskich, a nie Kostarzanowskich) ?

  89. Kostrzanowski Michał (ur. 1927, s. Marii), Stójło, + 3.05.1942, Stójło

  90. Kostrzanowski Stanisław, ur. 1919, Stójło, + 3.05.1942 (spłonął), Stójło

  91. Kot Franciszek, Siennica Duża, + 1939, na froncie

  92. Kowalski Stanisław, (ur. 1912, + 20.06. 1942 Krupe)

  93. Kowalski Tomasz, Baraki, + 20.09.1939 (?), obóz w Dębicy

  94. Kozioł Antoni (ur. 1910), Zagroda, + 1942, Zagroda

  95. Kozioł Ignacy (ur. 1906), Zagroda, + 25.08.1942, Zagroda

  96. Kozioł Marian (ur. 1913), + 25.08.1942, Zagroda (Maria?)

  97. Kozłowski Andrzej (ur. 1898), Siennica Różana, + kwiecień 1942, Siennica Różana

  98. Kozyra Jan Józef (ur. 1892), + wrzesień 1943, Maciejów

  99. Krawiec Franciszek, Siennica Różana, + 1942, obóz w Majdanku??? – sprawdzić

  100. Krawiec Franciszek (ur.25.09.1902),Wola Siennicka, Majdanek (brak daty zgonu, osadzony 31.08.1942 r.)

  101. Krawiec Wiera, Zagroda, + 1942, Siennica Różana

  102. Książek Stanisław, Wola Siennicka, + 1944, w Niemczech

  103. Kubina Wiktoria (ur. 1920), Stójło, + listopad 1942, Stójło (wrzesień?1942)

  104. Kubina Mieczysław (ur. 1921), Zagroda, + obóz w Dębicy

  105. Kuchnowska Zofia (ur. 1910), Siennica Różana, + 1943

  106. Kurzajak Lucjan, Kozieniec, + obóz w Dębicy

  107. Kuś Franciszek (ur.11.11.1890), Wola Siennicka, + obóz w Dębicy? (przebywał w Majdanku)

  108. Ledelman Sprync, + lipiec 1942, Zagroda

  109. Ledelman Srul, + lipiec 1942, Zagroda

  110. Litwin Adam (ur. 1908), Siennica Nadolna – Rudka, + kwiecień 1944 (brat Feliksy Patry)

  111. Litwin Antoni (ur. 1910), Zagroda, + 25.08.1942 Zagroda

  112. Łoza Danuta (lat 10), + 4.11.1942, Żdżanne

  113. Łoza Ryszarda (lat 8), + 4.11.1942, Żdżanne

  114. Łoza Stanisław, Żdżanne, + 4.11.1942, Żdżanne

  115. Łoza Teofila (ż. Stanisława), + 4.11.1942, Żdżanne

  116. Łoza Zofia (lat 6), + 4.11.1942, Żdżanne

  117. Łukowiec Jan (lat 23), Boruń, + 1939, na froncie

  118. Manachiewicz Franciszek (ur. 22.04.1909, st. poster.), Siennica Nadolna , + Katyń

  119. Marczuk Aksenty, Wierzchowiny, + lipiec 1943, Wierzchowiny

  120. Margol Stefan (lat 20), Siennica Różana, + 1942, Siennica Różana

  121. Mazur Aniela (lat 19), Rudka, + 1942

  122. Mazur Władysław, + rozstrzelany

  123. Mielnicki Franciszek, Baraki (?), + 20.09.1939, Baraki

  124. Mielniczuk Dymitr, Wierzchowiny, + 1942

  125. Mielniczuk Władysław, Żdżanne, + 1944, na froncie – sprawdzić

  126. Mielniczuk Władysław (ur.25.03.1903), Krupe, + 20.12.1942, Majdanek

  127. Mironiuk Afanaza, Wierzchowiny, + 1943, Wierzchowiny (może Maria – córka Mironiuka Afanazego, lub żona Anastazja – imiona i nazwiska z księgi meldunkowej USC)

  128. Miszczak Stanisław, Siennica Różana, + 1943 lub 1944, Siennica Różana

  129. Młynarczyk Jan (ur. 1909, ppor.rez.), Siennica Różana, + 1940, Katyń – KS-Rys

  130. Mochniej Antoni (ur. 1905), Maciejów, + 20.07.1944, Rakołupy

  131. Mochniej Kazimierz, Wola Siennicka, + 1942, obóz w Dębicy

  132. Mochniej Piotr, Wola Siennica, + 1942, na froncie

  133. Montelmach Wikra, + lipiec 1942, Zagroda

  134. Morawiecki Edward (lat 17, s.Karoliny), Stójło, + 5.11.1942, Stójło (ur.1926, Czarnoziem+27.11.1942)

  135. Morawiecka Janina z d.Frańczak (l.20, ż.Tadeusza), + 5.11.1942,Stójło (ur.1923, Czarnoziem +27.11.1942)

  136. Morawiecka Karolina (lat 47), Stójło, + 5.11.1942, Stójło, (ur.1903, Czarnoziem +27.11.1942)

  137. Morawiecki Tadeusz (lat 20, s. Karoliny), + 5.11.1942, Stójło, (ur. 1924, Czarnoziem +27.11.1942)

  138. Morawiecka (dziecko – 3 m.) , + 5.11.1942, Stójło (Maria, ur. 1941, Czarnoziem +27.11.1942),

  139. Wyroślak Irena (ur. 1941, Czarnoziem +27.11.1942),

  140. Mróz Franciszek (ur.8.09.1904), Siennica Różana, + 1944, obóz w Majdanku (brak daty zgonu)

  141. Mróz Jan, Siennica Różana, + 1941, front wschodni

  142. Mróz Janina (ur. 1912), + listopad 1942, Stójło (wrzesień)

  143. Mróz Karol (ur. 1890), + listopad 1942, Stójło (wrzesień)

  144. Mróz Tekla, Stójło, + 4.11.1942, Stójło

  145. Mróz Wiktoria (ur. 1897), Stójło, + 1943, Stójło

  146. Muda Józef, Maciejów (żołnierz AK) + 1944, w walce z Niemcami – + ???

  147. Nowicki Władysław (18.05.1907), Siennica Różana, +1944, obóz w Majdanku (brak daty zgonu)

  148. Ogrodniczuk Grzegorz (ur. 1908), Żdżanne, + 22.06.1942, Żdżanne

  149. Oleszczuk Jan (ur. 1914), Żdżanne, + 1944, obóz w Niemczech

  150. Orłowski Stanisław (ur. 1904), Żdżanne, + 27.06.1942, Żdżanne

  151. Orzechowski Józef (ur. 1913), Siennica Mała, + 16.04.1942, Siennica Mała (jest. fot)

  152. Orzechowski Władysław, Siennica Mała, + obóz w Oświęcimiu (brak potwierdzenia)

  153. Ostański Antoni (ur. 1893, ppor. rez. PP), Siennica Królewska, + 1940, ZSRR Katyń? KS-Rys

  154. Pająk Marian (ur. 31.10.1895, st. post. w Siennicy Dużej), Kopki, + 1940, Miednoje – KS-Rys

  155. Pacholczuk Władysław, Zagroda, + 1943 lub 1942, +19.06.1942 (USC-SR) Zagroda

  156. Pacholczuk Antoni (ur. 1910), Zagroda, 25.08.1942, Zagroda

  157. Palczewski Bronisław (ur. 1903), + 25.08.1942, Zagroda

  158. Palonka Piotr (ur. 1896, poseł na Sejm), Siennica Mała, + 3.10.1942 (mylnie 13.10.43), Siennica Mała

  159. Pasik NN – mężczyzna, Wierzchowiny, rozstrzelany przez Niemców 1944 – info. Wacław Potemski

  160. Pasik NN – mężczyzna, Wierzchowiny, rozstrzelany przez Niemców 1944 – info. Wacław Potemski

  161. Patyra Franciszek (ur.3.12.1896) Siennica Nadolna, adwokat, + 24.02.1942, KL Auschwitz

  162. Piekaruś Jan (ur. 1894), Stójło, + 1943, Stójło (szli z synem Mietkiem, który uciekł, za to ojca zabili)

  163. Pilipczuk Antoni (ur.1.04.1925) Wierzchowiny, na Majdanku (brak daty zgonu)

  164. Pilipczuk Michał (ur.?) Zdane (Wierzchowiny), Majdanek (nr.13918.0-brak daty zg.) (USC.+1943)

  165. Pilipczuk Piotr (ur.6.02.1927) Wierzchowiny, na Majdanku (brak daty zgonu)

  166. Pilipczuk Stephan (Stefan) (ur.1.04.1925) Wierzchowiny, na Majdanku (brak daty zgonu)

  167. Piotrowski Andrzej (ur.17.08.1922) Siennica Różana, ślusarz, + 14.01.1943, Auschwitz

  168. Płachecki Czesław (ur. 22.03.1920) (lat 20), Baraki, + 9.11.1942 Majdanek

  169. Płachecki Piotr, Baraki, + 20.09.1939, Baraki

  170. Pochańczuk Antoni (ur. 1910), Zagroda, + 25.08.1942

  171. Podczaski Mieczysław (ur. 1901, por. int. rez.), Siennica Różana, + 1940, ZSRR Katyń?

  172. Popik Wacław, Żdżanne, + w walce, Psie Pole

  173. Proskura Franciszek (ur. 17.08.1887),Siennica Różana, stolarz, +30.07.1941 (przybył do Auschwitz i później zginął)

  174. Proskura Józef, Siennica Różana, + 1943, obóz w Majdanku

  175. Proskura Kazimierz (ur. 1916), Siennica Duża, + 1942, Siennica Różana

  176. Proskura Kazimierz (ur. 1921), + 26.07.1942, Siennica K. Duża (rozstrzelany z Chodun Kazimierzem)

  177. Proskura Michał, Kozieniec, + 1942, obóz w Majdanku

  178. Proskura Tomasz (lat 51), Czarnoziem, + 14.11.1942, Borek k. Krasnegostawu

  179. Prus Stanisław Maximilian, (ur. 5.02.1905, mjr), +marzec 1945?, Lublin?

  180. Romaniuk Semono (5.05.1896) Wierzchowiny,(areszt. 31.08.42) Majdanek (brak daty zgonu),

  181. Rybczyński Tadeusz, Wola Siennicka (pilot Dyw. 308 RAF), Wielka Brytania

  182. Saj Anastazja, (ur. 1909), + 20.09.1943, Krupe

  183. Siejko Wojciech, + sierpień 1942, Maciejów

  184. Skoczyński Józef (ur. 1901), + 25.08.1942, Zagroda

  185. Sobieszczuk Czesław (ur. ) Siennica Królewska Mała, + 1944/45?

  186. Sobieszczuk Jan (ur. 28.06.1906, ppor. art.), Siennica Mała, + 1940, Starobielsk – KS-Rys

  187. Soczyńska Bronisława, Siennica Różana, + 24.10.1942, Siennica Różana.

  188. Stefańczyk Jan wojskowy (ur. 16.06.1910), Siennica Mała, +1940 (?), Katyń

  189. Stefańczyk Stanisław, Siennica Duża, + 1939, wskutek ran

  190. Stelmach Jan (ur. 1894), Żdżanne, + 27.06.1942, Żdżanne

  191. Stelmach Łukasz, Żdżanne, + 1942, obóz w Niemczech

  192. Suseł Józef (lat ok. 50), Bańkowszczyzna, + 12.11.1942

  193. Suseł Tadeusz, Stójło, + obóz w Oświęcimiu (nie znalazłem w spisie Oświęcimia)

  194. Szada Jan (ur. 1919), + czerwiec 1943, Maciejów

  195. Szaron Stanisław, Baraki, + 1942, obóz w Dębicy

  196. Szewczyk (…), Kol. Góry lub Tarnogóra, + 20.09.1939, Baraki

  197. Szuryga (…), Małochwiej, + 1942, Siennica Różana

  198. Szyja (…) (osoba pochodzenia żydowskiego

  199. Ślepecki Franciszek (ur. 1911), Siennica Mała, + 16.04.1942, Siennica Mała

  200. Terebus Piotr, + 13.07.1942, plebania Siennica Różana

  201. Tokarz Marcin (ur. 1908), Wola Siennicka, + wrzesień 1942, Wola Siennicka – Engels

  202. Tokarz Władysław, Wola Siennicka, + 1942, Wola Siennicka

  203. Tracichleb Antoni (ur.12.05.1911) Krupe, urzędnik, + 17.01.1943, KL Auschwitz

  204. Tryksza Władysław (s. Jana), Siennica Mała, + 20.09.1939, Wola Siennicka

  205. Tywoniuk Jan, Zagroda, + obóz w Niemczech

  206. Tywoniuk Piotr, Żdżanne, + 1942, więzienie w Chełmie

  207. Waligóra Józef (ur. 1908), Siennica Mała, + 16.06.1942, Siennica Mała

  208. Waśkiewicz Paweł (ur. 1920), + 22.11.1942, Wincentów

  209. Watson Tomasz (ur.18.07.1901), Boruń, por. dow. rejonu ZWZ i AK), +8.09.1942 r. Auschwitz

  210. Wawryn Maria, Wierzchowiny, 3.07.1943, Wierzchowiny

  211. Info. Gonczarenko – Krzysztof to wie

  212. Wepa Jan (ur. 1915), Zagroda, + 25.08.1942, Zagroda

  213. Wierzchoś Emilia, Żdżanne, + 1943, Żdżanne

  214. Wierzchoś Jan, Zagroda, + 1943, obóz w Dębicy

  215. Wierzchoś Józef (ur. 1910), Siennica Różana, + 1944, obóz w Majdanku

  216. Wierzchoś Józef (ur. 5.10.1908), Żdżanne, (areszt. 31.08.42) Majdanek (brak daty zgonu)

  217. Wierzchoś Michał, Żdżanne, + 1943, obóz w Dębicy

  218. Wierzchoś Wacław (ur. 1911), Wierzchowiny, lipiec 1943, Wierzchowiny

  219. Wilk Sergiej, Wierzchowiny, + 1942

  220. Wiórko Stanisław (ur.1919), Krynica, + 2.06.1943

  221. Wolski Józef (ur. 1910, 1900), Siennica Duża, + 12.08.1942, Siennica Duża

  222. Zadrąg Stanisław (wójt gm. Siennica Różana), Baraki, + 20.09.1939, Baraki

  223. Zając Kazimierz, Siennica Różana, + 7.05.1942, Siennica Duża – Różana?

  224. Zakrzewski Antoni (ur. 1898), Siennica Duża, + 12.08.1942, Siennica Duża

  225. Zakrzewska Katarzyna (ur. 1882), Siennica Duża, + 12.08.1942, Siennica Duża

  226. Zawadzki Czesław, + na froncie,

  227. Zaprawa (mąż), Depułtycze, + rozstrzelanie, Wierzchowiny

  228. Zaprawa (żona), Depułtycze, + rozstrzelanie, Wierzchowiny

  229. Zaprawa (dziecko), Depułtycze, + rozstrzelanie, Wierzchowiny

  230. Zaprawa (dziecko), Depułtycze, + rozstrzelanie, Wierzchowiny

  231. Zelman Hela, + lipiec 1942, Krupe (6-osobowa rodzina pochodz. żydowskiego)

  232. Zelman Mojsze, + lipiec 1942, Krupe

  233. Zelman NN, + lipiec 1942, Krupe

  234. Zelman NN, + lipiec 1942, Krupe

  235. Zelman NN, + lipiec 1942, Krupe

  236. Zelman NN, + lipiec 1942, Krupe

  237. Żebrowski Stanisław (ur. 1901), Siennica Mała, + 16.04.1942, Siennica Mała

  238. Żołnierz NN, + 17-19.09.1939, wskutek ran, Kol. Wola Siennicka

  239. Żołnierz NN, + Żdżanne, z rąk policjanta podejrzany o dezercję

  240. Żołnierz NN, + 1944?, Wierzchowiny, mogiła w lesie

  241. Źołnierz NN, + 1944?, Wierzchowiny, mogiła w lesie

  242. Żołnierz sowiecki, Iwan NN, zabity i pochowany w Woli Siennickiej, Niemcom wydał Polaków, którzy go żywili, (dr L.Janeczek)

  243. NN (kobieta), + 1942 (zastrzelona przez SS-mana Sosnę), Siennica Duża

  244. NN (mężczyzna pochodzenia polskiego), + 14.08.1943, Krupe (strzelali żand. z Zamościa)

  245. NN (mężczyzna pochodzenia polskiego), + 14.08.1943, Krupe (ciężko ranny)

  246. NN (mężczyzna pochodzenia polskiego), + październik 1943, Stójło (za pomoc jeńcom radz.)

  247. NN (mężczyzna pochodzenia polskiego), + październik 1943, Stójło (za pomoc jeńcom radz.)

  248. NN (mężczyzna pochodzenia polskiego), + październik 1943, Stójło (za pomoc jeńcom radz.)

  249. NN (mężczyzna pochodzenia polskiego), + 24.06.1943, Wierzchowiny

  250. NN (mężczyzna pochodzenia żydowskiego), + 24.06.1943, Wierzchowiny

  251. NN (osoba pochodzenia żydowskiego), + 1942, Zagroda

  252. NN (osoba pochodzenia żydowskiego), + 1942, Zagroda

  253. NN (osoba pochodzenia żydowskiego), + 1942, Zagroda

  254. NN (osoba pochodzenia żydowskiego), + 1942, Zagroda

  255. NN (osoba pochodzenia żydowskiego), + 1942, Zagroda

  256. NN (osoba pochodzenia żydowskiego), + 1942, Zagroda

  257. NN (osoba pochodzenia żydowskiego), + 1942, Zagroda

  258. NN (osoba pochodzenia żydowskiego), + 1942, Zagroda

  259. NN (osoba pochodzenia żydowskiego), + 1942, Zagroda

  260. NN (osoba pochodzenia żydowskiego), + 1942, Zagroda

  261. (…) Szmul, + luty 1943, Maciejów

  262. Proskura (cała rodzina, ile osób?), Czarnoziem, + 1942, 1943? (Sosna) inf. Hipolit Rogowski

  263. Majewski (cała rodzina, ile osób?), Niedziałowice, + 1942, 1943? (Sosna) inf. Hipolit Rogowski

  264. Stachniuk (cała rodzina ok.10 osób)

Biorąc pod uwagę stracone rodziny niniejsza lista obejmuje liczy co najmniej 280 ofiar wojny. Prosimy o dalsze informacje.