Zapraszamy na pierwsze spotkanie warsztatowe w ramach realizacji projektu Siennica zapisana w dźwiękach.
W dniu 20 kwietnia 2023 r. o godz. 16.00 zapraszamy do Dworu Sztuki na zajęcia praktyczne prowadzone przez dziennikarzy radiowych Katarzynę Michalak z Redakcji Reportażu Polskiego Radia Lublin, Elizę Kudelską – Nowosad z Radia Bon Ton Chełm i Bartosza Panka, który jako dziennikarz radiowy współpracował m.in. z Programem II Polskiego Radia.
Pierwsze zajęcia będą poświęcone wprowadzeniu w projekt oraz ustaleniu harmonogramu dalszej współpracy. Zapraszamy do udziału uczniów od kl. VI, młodzież oraz dorosłych, a także słuchaczy Uniwerstytetu Trzeciego Wieku. Ilość miejsc ograniczona.
W ramach zajęć uczestnicy wezmą udział w warsztatach z zakresu nagrywania i obróbki dźwięku oraz dokumentowania historii mówionej, a także tworzenia reportaży. Będą pracować z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu do nagrań oraz obróbki dźwięku. Zdobędą nowe kompetencje w zakresie pracy z dźwiękiem, dzięki którym samodzielnie będą potrafili tworzyć własne nagrania. Przejdą również wstępny warsztat dziennikarski.
Końcowym efektem projektu będzie stworzenie dźwiękowego zasobu, dokumentującego lokalne dziedzictwo historyczne i naturalne – dźwiękowego Archiwum Lokalnej Historii Mówionej.
KATARZYNA MICHALAK – Od 2001 r. pracuje w Redakcji Reportażu Polskiego Radia Lublin. Uprawia głównie reportaż artystyczny – gatunek z pogranicza dziennikarstwa i literatury, muzyki i filmu. Fascynują ją spotkania z ludźmi i możliwości radiowego medium w ukazywaniu prawdy o człowieku.
ELIZA KUDELSKA-NOWOSAD – W radiu od 23 lat. Prezenterka, dziennikarka i autorka programów o tematyce lokalnej. Od wielu lat współprowadząca na radiowej antenie “Kroniki miasta” o przeszłości Chełma, jego historii uwiecznionej na łamach prasy. Dziś w roli zastępcy Redaktora Naczelnego Radia Bon Ton.
Bartosz Panek – dziennikarz radiowy, twórca reportaży i dokumentów dźwiękowych, politolog. Absolwent Instytutu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego, studiował również na uniwersytecie w Trieście. Przez prawie 20 lat pracował w Polskim Radiu, najdłużej w Programie 2.
Sfinansowano ze środków Fundacji ORLEN
